کارشناسان نقش مهمی در اجرای عدالت و یک دادرسی منصفانه و عادلانه دارند

کارشناسان نقش مهمی در اجرای عدالت و یک دادرسی منصفانه و عادلانه دارند

 رئیس کل دادگستری استان کرمان بر اجرای عادلانه توزیع کار به کارشناسان رسمی دادگستری تاکید کرد و گفت:درحال حاضر به صورت یکسان وعادلانه کار کارشناسی بین کارشناسان رسمی توزیع نمی‌شود و اصلاح قوانین موجود در این زمینه ضرورت دارد

کارشناسان نقش مهمی در اجرای عدالت و یک دادرسی منصفانه و عادلانه دارند _ به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، یدالله موحد در نشست مشترک روسای شورای حل اختلاف با کارشناسان کانون کارشناسان رسمی دادگستری گفت:درحال حاضر به صورت یکسان وعادلانه کار کارشناسی بین کارشناسان رسمی توزیع نمی‌شود و اصلاح قوانین موجود در این زمینه ضرورت دارد.

وی اظهار داشت: کارشناسان نقش مهمی در اجرای عدالت ویک دادرسی منصفانه وعادلانه دارند.

این مقام قضایی در استان کرمان با اشاره به اینکه مسائل در حوزه‌های مختلف در عصر کنونی دارای پیچیدگی‌های زیادی شده اند، عنوان کرد:اظهار نظر درباره موضوعات پیچیده مختلف، نیازمند تخصص و تجربه کافی است وبه همین دلیل قضات در مسائل مختلف از نظرات کارشناسان رسمی دادگستری استفاده می‌کنند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان گفت:بخشی از اطاله دادرسی‌ها در سال‌های اخیر ناشی از عدم اظهارنظرهای به موقع از سوی برخی کارشناسان است و اقدامات خوبی در استان کرمان برای حل این مشکل صورت پذیرفته است، اما هنوز به وضعیت مطلوب دست نیافته ایم.

رئیس شورای قضائی استان کرمان تاکید کرد:کارشناسان رسمی دادگستری بایستی طبق قانون در محدوده صلاحیت علمی خود به امر کارشناسی بپردازند.

وی با اشاره به اینکه نظرات کارشناسی به تشخیص بهتر قاضی در صدور یک حکم عادلانه کمک می‌کند، گفت: کارشناسان نقش مهمی در اجرای عدالت ویک دادرسی منصفانه وعادلانه دارند.

وی درپایان برگزاری جلسات مشترک بین بخشی را در پیشبرد اهداف سازمان موثر دانست وافزود: امیدواریم برگزاری چنین جلسات با ارزشی منجر به افزایش سرعت، دقت وکیفیت کار کارشناسی در شوراهای حل اختلاف شود.

۷۹۰ کارشناس در ۴۷ رشته تخصصی در کانون کارشناسان رسمی دادگستری فعالیت دارند
محمدزنگی آبادی، رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان نیز ضمن اعلام اینکه ۷۹۰ کارشناس در ۴۷ رشته تخصصی در کانون کارشناسان رسمی دادگستری فعالیت دارند در ادامه به تشریح فعالیت‌های این کانون پرداخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *