نقش موثر شوراهای حل اختلاف در کاهش اطاله دادرسی

سیاوش پور همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر در بازدید سرزده از حوزه قضایی شهرستان آستانه اشرفیه بر نقش موثر شوراهای حل اختلاف در کاهش اطاله دادرسی تاکید کرد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گیلان، احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان گیلان همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر بطور سرزده از حوزه قضایی شهرستان آستانه اشرفیه بازدید کرد.

وی در نشست با کارکنان دادگستری این شهرستان اظهار کرد: رفتارخوش، سلامت، کار، تلاش، جدیت و نظم را از مصادیق بسیار سفارش شده خداوند در دین است و زیربنای تعالی اخلاقی و سازمانی در سه محور سلامت ، نظم و کار خلاصه می‎‏شود.

رئیس کل دادگستری استان ضمن بازدید از دادگستری ، دادسرای عمومی و انقلاب و شورای حل اختلاف این شهرستان ، دیدار صمیمانه ای نیز با مراجعین ، قضات و کارمندان این دادگستری داشت.

وی در این دیدار تکریم ارباب رجوع را از اولویتهای قوه قضاییه دانست و گفت: دادگستری ملجاء و پناهگاه مردم است و باید با اخلاق خوب و نیکو با مراجعین برخورد شود و این عین اجرای دین است.

سیاوش پور از شوراهای حل اختلاف به عنوان یکی از بازوان دستگاه قضایی در کاهش اطاله دادرسی و تکریم ارباب رجوع نام برد و گفت:شوراهای حل اختلاف در توسعه فرهنگ صلح و آشتی با نوآوری، پشتکار و خلاقیت تلاش مضاعف می کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *