ارسال پرونده‌های دعاوی خانوادگی به مراکز مشاوره پیش از طلاق/ تقویت واحدهای مشاوره در دستور کار

معاون اجتماعی دادگستری البرز در گفت‌وگو با میزان عنوان کرد:

ارسال پرونده‌های دعاوی خانوادگی به مراکز مشاوره پیش از طلاق/ تقویت واحدهای مشاوره در دستور کار

مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، با اشاره به برگزاری اولین کارگاه آموزشی مداخله در فرآیند طلاق در دادگستری البرز گفت: این کارگاه برای اعضای مرکز مشاوره پیش از طلاق دادگستری کل استان البرز برگزار شده و تعداد ۲۶ نفر از مشاورین بر اساس محتوای کتاب راهنمای فنی و اجرایی مراکز مشاوره آموزش دیدند.

وی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، افزایش سطح دانش و مهارت فنی روانشناسان و مشاورین در مشاوره‌های پیش از طلاق با استفاده از آموزه‌های کتاب راهنمای فنی و اجرایی مراکز مشاوره بوده است.

این مقام قضایی تصریح کرد: در این کارگاه، مشاورین با استفاده از روشrole plaing (الگوی تدریس بازی نقش یا ایفای نقش در نمایش) به خلق موقعیت‌های مختلف در مشاوره‌های پیش از طلاق پرداختند و جنبه‌های مختلف یک مشاوره فنی را مورد ارزیابی قرار دادند. در این روش مشاوران فرصت استفاده از تصورات و بروز تفکرات و خلاقیت را پیدا می‌کنند و یاد می‌گیرند از تجربیات یکدیگر در راستای ارائه مشاوره‌های فنی بهره برداری لازم را به عمل آورند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز با اشاره به اهمیت برگزاری کارگاه‌های از این دست گفت: تاکنون تلاش شده است که ارائه مشاوره در فرایند طلاق مبتنی بر یک شیوه و اصول مشخصی صورت گیرد و کتاب راهنمای فنی و اجرای مراکز مشاوره این چارچوب را در اختیار ما قرار داده است.

وی ادامه داد: این کتاب برای کلیه مشاورین شاغل در این مراکز ارسال شده است که خوشبختانه پیشنهادات و انتقادات سازنده ای در خصوص این کتاب مطرح شد که به معاونت اجتماعی قوه قضائیه منعکس گردیده است.

جوهری تشکیل شورای مشورتی مراکز مشاوره پیش از طلاق استان البرز و شرکت اساتید دانشگاه و صاحبنظران عرصه مشاوره و مددکاری را در این شورا گامی دیگر در راستای ارائه مشاوره‌های اصولی و فنی در این مرکز برشمرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر طی هماهنگی‌های انجام شده با نیروی انتظامی پرونده‌های دعاوی خانوادگی که به واقع جرقه اولیه اختلافات خانوادگی و طلاق است توسط نیروی انتظامی به مرکز مشاوره دادگستری کل استان البرز ارسال می‌گردد؛ لذا این مرکز بعدازظهرها نیز جهت ارائه خدمات مشاوره ای دایر است.

وی تقویت واحد غربالگری و حضور مددکار اجتماعی، مشاور مذهبی، مشاور حقوقی و روانپزشک را در این مرکز از جمله برنامه‌های آتی معاونت اجتماعی دادگستری کل استان البرز عنوان کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *