مشاورین املاک و خودرو باید در چهارچوب قانون عمل کنند

یاران:مشاورین املاک و خودرو باید در چهارچوب قانون عمل کنند گفت: در راستای کاهش جرایم و تشکیل پرونده‌ها در این زمینه تاکنون نشست‌هایی با مشاورین املاک داشته‌ایم.

ه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزانمحمدمسلم دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی یاران در جلسه هم اندیشی اداره کل ثبت اسناد واملاک با سران دفاتر اسناد رسمی شهرستان بجنورد با تاکید بر لزوم انجام معاملات در دفاتر اسناد رسمی، ثبت معاملات در دفترخانه‌های اسناد رسمی را باعث کاهش پرونده‌ها در محاکم قضایی عنوان کرد.
وی با اشاره به با اهمیت بودن جایگاه سران دفاتر اسناد رسمی گفت: ه رچقدر مردم بیشتر به شما اعتماد و مراجعه کنند هدف دستگاه قضا بیشتر محقق می‌شود. چون یکی از اهداف دستگاه قضا پیشگیری از تشکیل پرونده‌ها در محاکم دادگستری است.
این مقام قضایی با تاکید بر افزایش آگاه‌ های عمومی خواستار تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی توسط عموم مردم شد.
یاران گفت: در این حوزه باید بیشتر کار شود. باید خدمات بیشتری در دفاتر اسناد رسمی جهت آگاهی بخشی به شهروندان ارائه شود.
وی با بیان اینکه مشاورین املاک و خودرو باید در چهارچوب قانون عمل کنند گفت: در راستای کاهش جرایم و تشکیل پرونده‌ها در این زمینه تاکنون نشست‌هایی با مشاورین املاک داشته‌ایم.
دادستان عمومی و انقلاب خراسان شمالی با اشاره به لزوم نظارت‌ها در این عرصه گفت: به‌طور حتم با انجام این نظارت‌ها شمار پرونده‌ها کاهش و آسیب‌ها تقلیل می‌یابد.
یاران توجه مشاوران املاک به موضوع قانون پیش‌فروش ساختمان‌ها را هم پراهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: توجه به این قانون از سوی بنگاه‌داران باعث کاهش مشکلات و آرامش مردم می‌شود.
انتهای پیام/
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *