مجموعه قوانین و مقررات کیفری به زودی منتشر می‌شود

مجموعه قوانین و مقررات کیفری به زودی منتشر می‌شود.

شاه حیدری پور مدیرکل حقوقی قوه قضائیه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از انتشار مجموعه قوانین و مقررات کیفری در آینده نزدیک خبر داد و در تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در این زمینه اظهار کرد: قانون مجازات اسلامی،‌ آیین دادرسی کیفری و قاچاق کالا و ارز از قوانین مهمی بودند که در سال ۹۲ به تصویب رسید، قانون آیین دادرسی کیفری نیز از ابتدای تیر سال ۹۴ به اجرا درآمد.

شاه حیدری پور در ادامه افزود: در فاصله سال‌های ۹۴ و شش ماهه اول سال ۹۵ نظریات مشورتی متعددی در رابطه با این قوانین در حجم بسیار بالا در اداره حقوقی قوه قضائیه صادر شده است.

مدیرکل حقوقی قوه قضائیه بیان کرد: طبیعتاً کار تدوین مجموعه تنقیح شده قوانین کیفری به موازات کار مجموعه حقوقی انجام شده است؛ اما به دلیل حجم کاری که مجموعه کیفری داشت و قوانین جدید التصویب آن از قوانین مادر و حجیم بودند هنوز تکمیل و منتشر نشده است ولی موفق شدیم در مرداد ماه مجموعه حقوقی را به زیر چاپ ببریم و اکنون به وسیله روزنامه رسمی منتشر شده و در دسترس علاقه مندان است.

وی اضافه کرد: به طور مستمر بر روی مجموعه تنقیح شده قوانین کیفری کار می‌کنیم و آن را تا پایان سال جاری به دست چاپ می‌سپاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *