لزوم رعایت تناسب در صدور قرار تامین

خبرگزاری میزان– حجت الاسلام والمسلمین موحدی‎راد در بازدید از زندان مرکزی زاهدان بر لزوم استفاده از مجازات های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری تاکید کرد.

لزوم رعایت تناسب در صدور قرار تامین به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضای خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان به همراه معاونین و قضات دادسرا از زندان مرکزی زاهدان بازدید و مشکلات موجود را مورد بررسی قرار داد.

دادستان زاهدان ضمن بازدید از بندهای مختلف ندامتگاه و استماع مشکلات مددجویان به صورت چهره به چهره با محکومین و متهمین ملاقات و به بررسی خواسته‎های آنان پرداخت.

لزوم رعایت تناسب در صدور قرار تامین/ استفاده از مجازات های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری

حجت الاسلام موحدی راد بر جدیت بیشتر در زمان رسیدگی و بررسی پرونده ‎ها و رفع بلاتکلیفی متهمین تاکید کرد و گفت: حضور قضات در زندان سبب دلگرمی زندانیان شده زیرا خود را فراموش شده نمی دانند و از بعد روانی نیز پذیرش احکام برای آنها آسانتر خواهد بود.

موحدی راد لزوم رعایت تناسب در صدور قرار تامین را یادآور شد و تصریح کرد: قضات این مسئله را در نظر داشته باشند تا افراد کمتر به زندان وارد شده و خانواده های آنها نیز با مشکلات کمتری مواجه شوند.

وی بر اهمیت کاهش جمعیت کیفری تاکید مضاعف کرد و گفت: با عنایت به تأسیسات جدید در ق.ا. د.ک مبنی بر استفاده از مجازات های جایگزین حبس ، تعلیق تعقیب ، تعویق صدور حکم ، تعلیق مجازات و جزای نقدی همکاران تلاش کنند در موارد غیرضروری از مجازات حبس استفاده نشود تا شاهد کاهش جمعیت کیفری در زندانها باشیم.

لزوم رعایت تناسب در صدور قرار تامین/ استفاده از مجازات های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در پایان با تاکید براصل شخصی بودن مجازات خاطرنشان کرد: متأسفانه حبس از آن دسته مجازاتی‎هایی است که خانــــواده ها را غیرمستقیم درگیــر می کند وقتی سرپرست خانواده محبوس شود احتمال انحراف و انواع آسیبهای اجتماعی و فرهنگی متصور است؛ از سویی حبس یک جوان به معنای هدررفت نیروی کار و سرمایه کشور است.

گفتنی است؛ بازدید ۴ ساعته دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از زندان مرکزی زاهدان در روز ۵ بهمن ماه سال جاری صورت گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *