اخذ مجوز قانونی قبل از هر گونه فعالیت موثر بر محیط زیست

فرهنگ پور گفت: تمامی معادن و پروژه‌های فعال در منطقه باید قبل از هرگونه اقدام نسبت به اخذ مجوزهای لازم و قانونی وفق مقررات از ادارات متولی منابع طبیعی و آبخیزداری و محیط زیست اقدام کنند.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم در دادگستری شهرستان ورزقان به ریاست رئیس دادگستری ورزقان و با حضور اعضای ستاد برگزار شد.
علیرضا فرهنگ پور رئیس دادگستری ورزقان گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی و ایجاد اشتغال برای مردم منطقه و پیشگیری از وقوع جرایم احتمالی و حفظ حقوق بیت المال و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و محیط زیست تشکیل این جلسات از ضروریات است.
وی گفت: تمامی معادن و پروژه‌های فعال در منطقه باید قبل از هرگونه اقدام نسبت به اخذ مجوزهای لازم و قانونی وفق مقررات از ادارات متولی منابع طبیعی و آبخیزداری و محیط زیست اقدام کنند.
این مقام قضایی بیان کرد: ادارات مذکور باید به وظایف قانونی خویش عمل کنند و در تمامی اقدامات معادن از جمله سدهای باطله، مجوزهای اکتشاف و بهره برداری و احداث اعیانی نظارت لازم را داشته باشند تا از اختلافات بعدی پیشگیری بعمل آید.
علیرضا فرهنگ پور از تمامی حضار خواست گزارش‌های اقدامات خویش را در حوزه کاری خویش ارائه کنند تا تصمیمات لازم گرفته شود.
انتهای پیام/
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *