ضرورت آموزش کارکنان بانک‌ها در راستای پیشگیری از کلاهبرداری اینترنتی

ضرورت آموزش کارکنان بانک‌ها در راستای پیشگیری از کلاهبرداری اینترنتی/ الزام بانک‏‎ها در احراز هویت ارباب رجوع از طریق سامانه الکترونیکی ثبت احوال

قاسمی گفت: پیگیری اجرایی شدن آموزش به کارکنان بانک‌ها جهت احراز هویت، تهیه فیلم آموزشی در خصوص شیوه‌های کلاهبرداری و …منجر به کاهش کلاهبرداری از طریق حساب های بانکی شهروندان می شود.

عباس قاسمی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی در گفت‏‌و‌گو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، با اشاره به ضرورت پیشگیری از وقوع جرم در فضای سایبر گفت: به دلیل گسترش خدمات الکترونیکی و فضای جرائم، برخی از جرائم جدید نیز گسترش یافته اند، که از جمله آنها کلاهبرداری از طریق حسابهای بانکی شهروندان است که این امر با هماهنگی بین دادستانی ها ، پلیس آگاهی و بانگها می‎تواند درصد قابل توجه ای از جرم مذکور را کاهش دهد.

این مقام قضایی ادامه داد: راه‌های آموزش به کارکنان بانک‌ها جهت احراز هویت ارباب رجوع بر مبنای اسناد هویتی جدید و قبلی اهمیت بسزایی دارد.

قاسمی افزود: پیگیری اجرایی شدن آموزش به کارکنان بانک‌ها جهت احراز هویت، تهیه فیلم آموزشی در خصوص شیوه‌های کلاهبرداری و استفاده از سند هویتی مجعول جهت ارائه به کارمندان و مراجعین توسط نیروی انتظامی و بانک مرکزی و همچنین الزام بانک‌ها به رعایت مصوبات بانک مرکزی در خصوص احراز هویت ارباب رجوع از طریق سامانه الکترونیکی ثبت احوال از مصوبات این طرح بوده است.

وی در پایان گفت: مقرر شد پلیس آگاهی نماینده‏ایی به بانک ها معرفی و با اعلام نماینده آگاهی حساب های که وجه کلاهبرداری در آن واریز شده است را مسدود کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *