خودرو های شیشه دودی از نظر پلیس

خودرو هایی که شیشه خود رابیش از اندازه دودی کنند،

حسن عابدی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در مورد میزان قانونی دودی کردن شیشه های خودروها، گفت: در قانون میزان و معیار خاصی برای درصد دودی کردن شیشه های خودروها مشخص نشده است. اما قانون صراحتا اعلام کرده است که اگر خودرویی شیشه هایش دودی شده است، مامور پلیس باید بتواند داخل خودرو را مشاهده کند.

وی ادامه داد: براین اساس ماموری اگر نتواند داخل خودرویی را به علت دودی بودن شیشه ها مشاهده کند، می تواند این خودروها را اعمال قانون کند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران در مود اینکه گفته می شود نرم استاندارد شیشه دودی از نظر پلیس ۳۵ درصد است، تاکید کرد: به دلیل استفاده از وسایل مختلف دودی کردن نمی توان گفت که ۳۵ درصد از نظر پلیس استاندارد است اما معمولا درصد کمتر از ۳۰ مورد تائید پلیس است. اما شرط اصلی رویت داخل خودرو با وجود شیشه دودی است.

عابدی در مورد میزان جریمه متخلفان، گفت: براساس کد تخلف ۲۱۱۴، افرادی که اقدام به دودی کردن شیشه خودرو خود به میزان غیر قانونی کنند،۵۰ هزار تومان جریمه و ملزم به اصلاح شیشه خودرو هستند،

سرهنگ عادل مجدمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:

استفاده از پرده برای تمام شیشه‌های خودرو کاملا ممنوع است؛ و از آن جا که این کار محدودیت دید ایجاد می‌کند، رانندگان از نصب پرده جدا خودداری کنند. رییس پلیس راهور افزود: نصب پرده یا تیره کردن شیشه عقب خودرو موجب کاهش دید راننده شده و خلاف قانون است. کاربرد آینه جلو نیز با این اقدام از بین می‌رود.

وی افزود: با افرادی که میزان درصد تیرگی شیشه‌های خودرویشان بالا باشد و یا اقدام به نصب پرده به هر کدام از شیشه های خودرو می‌کنند، تحت هر شرایطی برخورد می‌شود و طبق قانون جریمه خواهند شد.

وی افزود: در حال حاضر روزانه ماموران پلیس با متخلفان برابر قانون در سطح شهر برخورد می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *