زندانیان در سامانه ثنا ثبت نام میگردند

خبرگزاری میزان- علیخانی از اجرایی شدن طرح ثبت نام زندانیان استان قزوین در سامانه ثنا خبر داد.

زندانیان در سامانه ثنا ثبت نام میگردند به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، عبدالله آقا علیخانی در جلسه هماهنگی برای ثبت نام ثنا در زندان های تابعه استان قزوین بیان کرد: دستگاه قضا گام های جدی را برای حرکت به سمت الکترونیکی شدن فرایند اداری دادرسی برداشته است.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری قزوین ادامه داد: با توجه به اهمیت این سامانه، ثبت نام افراد برای استفاده از مزایای سامانه “ثنا” الزامی است.

وی توضیح داد: براساس برنامه ریزی انجام شده افراد بعد از ثبت نام در سامانه مزبور، دارای نام کاربری و رمز عبور خواهند بود که از طریق این سامانه اوراق قضایی مختلف را دریافت خواهند کرد.

علیخانی تصریح کرد: افراد در هنگام ثبت نام شماره همراه و ایمیل خود را اعلام می کنند که در صورت وجود اوراق قضایی در سامانه، به وسیله پیامک و ایمیل به اطلاع آنها خواهد رسید.

وی عنوان کرد: در شرایط غیرالکترونیک ابلاغ اوراق قضایی مسائل مختلفی همچون نبود نشانی صحیح و یا واقعی، تغییر محل سکونت و … موجب می شد تا اوراق قضایی به مخاطبان تحویل نشود و از سویی هزینه مالی بالایی نیز متوجه دستگاه قضایی شود.

وی اعلام کرد: اما در شرایط حاضر طرفین دعوا برای طرح شکایت و یا رسیدگی به ادعایشان، ابتدا لازم است در سامانه “ثنا” ثبت نام کرده باشند تا بتوانند نسبت به درخواست و یا پیگیری ادعایشان اقدام کنند.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان قزوین یادآورشد: از آنجا که زندانیان در داخل زندان بوده و دسترسی به سامانه برای ثبت نام ندارند، تمهیداتی تدارک دیده شده تا ثبت نام آنها در زندان انجام شود.

گفتنی است؛ مسئولان زندان مرکزی قزوین ضمن بررسی مسائل مختلف پیرامون ثبت زندانیان در سامانه، ایجاد چنین بستری را ضروری و دارای اثرات ماندگار در روند پرونده افراد دانستند و مقرر شد اجرای ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی همه متهمان و محکومان در سامانه ثنا انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *