افتتاح مرکز آموزش کارآموزان قضایی جنوب کشور در شیراز

افتتاح مرکز آموزش کارآموزان قضایی جنوب کشور در شیراز

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، ساختمان مرکز آموزش کارآموزان قضایی جنوب کشور با اعتباری نزدیک به ۲ میلیارد و یکصد میلیون تومان در فضایی به مساحت ۲۲۰۰مترمربع با حضور معاونین دادگستری،اعضای شورای قضایی استان و جمعی از کارآموزان قضایی به بهره برداری رسید.

رئیس کل دادگستری استان فارس در آیین افتتاح ساختمان مرکز آموزش کارآموزان قضایی جنوب کشور با قدردانی از عنایت و الطاف ریاست قوه قضائیه در تخصیص اعتبار برای ساخت این مرکز آموزشی که از محل اعتبارات خاص قوه قضائیه تأمین شده است گفت: ساختمان مرکز آموزش قضات جنوب کشور با اعتبار ۲ میلیارد و یکصد میلیون تومان در فضایی به مساحت ۲۲۰۰مترمربع در مدت زمان ٢۴ ماه با بهترین کیفیت بسیار ساخته و به بهره برداری رسید.

علی القاصی در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره امام شهدا و شهدای انقلاب اسلامی و ۸ سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم تصریح کرد: ایام هفته دفاع مقدس برای همیشه باید زنده نگه داشته شود و بازگو شود چرا که زنده نگه داشتن ارزش های نابی همچون اتحاد، برادری، اعتقاد به خدای متعال، غیرت و ازهمه مهمتر ولایت پذیری و تبعیت و اطاعت صادقانه ازمقام عظمای ولایت و خدمت به مردم این مرز و بوم بود.

وی با بیان این که همه مردم این کشور اسلامی وامدار و مدیون خون شهدا ، ایثارگری و استقامت آزادگان و حماسه آفرینی رزمندگان هستند خاطرنشان کرد: در کشوری که حکومت قرآن وحکومت دین خدا درآن ساری و جاری است؛ شهدا و رزمندگان در جهادی مقدس با سلاح ایمان اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک این مملکت اسلامی به دست زورگویان و ستمگران بیفتد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) که فرمودند: «جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام شدنی نیست، جنگ ما جنگ فقر و غنا بود، جنگ ما جنگ ایمان و رذالت بود و این جنگ از آدم تا ختم زندگی وجود دارد. » گفت: این جنگ و دفاع مقدس تأثیرپذیری و اطاعت از ولایت مطلقه فقیه را برای ما رقم زد و شهدا و رزمندگان با اطاعت محض از ولی فقیه و با ادای تکلیف، جان خود را تقدیم کردند و این ولایت پذیری در عرصه های نبرد حق علیه باطل بروز و ظهور پیدا کرد.

القاصی در آیین افتتاح ساختمان مرکزآموزش کارآموزان قضایی جنوب کشور، دفاع مقدس را مهمترین عامل و بهترین زمان برای شناخت عناصر نامحرم از نیروهای پایبند و مخلص به نظام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: جنگ تحمیلی در حقیقت دانشگاه علوم و فنون نظامی برای دست یافتن به قله های پیشرفت و ارتقاء کشور بود.

وی تصریح کرد: اینکه امروز درعرصه های بین المللی ایران اسلامی در مقابل تمام قدرت های استکباری می ایستد و کشورهای ۱+۵ را برای توافق با ایران به مذاکره می کشاند نتیجه دست یافتن کشور ما به توان نظامی و محصول ۸ سال جنگ تحمیلی است.

رئیس کل دادگستری استان فارس پیشرفت و دست یافتن به نیازمندی های مجموعه دستگاه قضایی را یکی از سیاست ها و برنامه های در توان مجموعه ی مدیریت قضایی دانست و گفت: باید تلاش شود در تمام حوزه های قضایی استان فارس علیرغم کمبودها و نارسایی ها یی که در بخش عمرانی وجود دارد مشکل فضای فیزیکی مطلوب رفع و فضایی درخور شأن و منزلت مردم ایجاد شود.

القاصی خاطر نشان کرد: دادگستری کل استان فارس درچندین سال گذشته تا سر حد امکان و وجود اعتبارات استانی، ملی و کشوری به بخش عمرانی ورود کرده است که بعضی از این پروژه ها به بهره برداری رسیده و برخی دیگر نیز در حال پیگیری و در حال ساخت است.
وی تصریح کرد: بیشترین توجه و اولویت ما به مناطق محروم معطوف است.

وی از اهتمام ویژه معاون منابع انسانی دادگستری استان فارس برای ساماندهی دوره های آموزشی تقدیر کرد و گفت: در تلاشیم تا در دوره های آموزشی که برای کارآموزان قضایی درمنطقه جنوب کشور و استان های همجوار استان فارس برگزار می شود حداکثر جذب قاضی را در استان فارس داشته باشیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *