ارتکاب برخی از جرایم ناشی از فرصت های محیطی است

 نقش معماری شهری در ارتکاب جرایم از دیرباز مطرح بوده به گونه ای که ارتکاب برخی از جرایم ناشی از فرصتهای محیطی است

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان،رئیس کل دادگاه‎های عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان در چهارمین جلسه کارگروه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد شهری اظهار داشت: امروزه مقوله بافت های ناکارآمد شهری جزء دغدغه های مسئولین نظام و از مهمترین چالش های موجود در استان است.

وی با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری در راستای رفع معضل حاشیه نشینی ادامه داد: بافت های ناکارآمد شهری در دو بعد بافت فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی در قوه قضائیه مطرح است.

این مقام قضایی در ادامه افزود: در پیشگیری های وضعی، ما به دنبال کاهش ارتکاب جرم و پایین آوردن انگیزه های مجرمانه با دشوار کردن راه های ارتکاب جرم هستیم.

حمیدیان خاطرنشان کرد: نقش معماری شهری در ارتکاب جرایم از دیرباز مطرح بوده به گونه ای که ارتکاب برخی از جرایم ناشی از فرصتهای محیطی است.

وی با تاکید بر اقدامات موثر نهادها و سازمان های متولی طی سالهای جاری ابراز داشت: خوشبختانه رویکرد مثبت و عملیاتی در تحقق دستورالعمل اجرایی پیش بینی و پیشگیری از بافت های ناکار آمد شهری در استان منشاء ثمرات گسترده ای شده و امید است تا وضعیت موجود بهبود یابد.

معاون رئیس کل دادگستری در امور پیشگیری از وقوع جرم تصریح کرد: با توسعه طرح های هادی در روستاهای بیش از ۲۰ خانوار، مدیریت منابع آب و خاک، ارتقا فرصت های شغلی در مناطق مهاجر فرست و بهبود عملکرد یگان حفاظت از اراضی و اجرای نهایی طرح جامع حدنگار(کاداستر) پیشگیری از گسترش مناطق حاشیه نشین محقق شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *